Čerstvé ryby z Malediv

Nabídka nejenom čerstvých ryb z Malediv

Nabídka čerstvých ryb, mražených ryb a konzervovaných ryb pro velkoobchody, maloobchody, restaurace, bistra, cateringové společnosti a koncové zákazníky. Stačí si jenom vybrat, co lahodí vašemu mlsnému jazýčku a začít kouzlit na grilu nebo pánvi.

Čerstvé ryby z Malediv

Čerstvé ryby z Malediv jsou v České republice dostupné 2x týdně. Přilétají vždy ve středu (čtvrtek) a v neděli. V případě zájmu o cenovou nabídku nás neváhejte kontaktovat na chci@rybyzmalediv.cz

Aktuální nabídka těch nejlepších tuňáku na světě, tuňáků z Malediv

Tuna / Tuňáci

Tuňáka nejenom na Maledivách zajisté již ochutnal skoro každý. Běžně podávaným tuňákem je tuňák pruhovaný aneb Skipjack Tuna. Na luxusních resortech se servíruje tuňák žlutoploutvý aneb Yellowfin Tuna té nejlepší kvality. Tuňák je dle kvality vhodný na přípravu sashimi, sushi, tataráku, tataki, bowls, steaků, tedy jak na studenou tak teplou kuchyní. Maso tuňáka je tučnější, bohaté na omega 3 a jeho chuť připomíná slanější telecí filet. Tuňák má minimum kostí a je tak vhodný pro konzumaci v každém věku. Tuňák z Malediv je jeho nádherně tmavě červenou barvou a chutí nezaměnitelný s tuňáky z jiných zemí, kteří jsou mnohem světlejší. Kdo, viděl a ochutnal jakéhokoli tuňáka z Malediv, ví, o čem mluvím. Dle studií je maledivský tuňák nejchutnější a nejzdravější tuňák na světě. 

Yellowfin Tuna / Tuňák žlutoploutvý / Thunnus albacares té nejvyšší kvality AAA, AA, A (loins) a chunks. Tuňák žlutoploutvý je dokonalý na studenou kuchyni, tedy na sushi, sashimi, tataráka, tataki, bowl a další pokrmy.

Bigeye Tuna / Tuňák velkooký / Thunnus obesus je obdobný tuňáku žlutoploutvému. 

 

SkipJack Tuna / Tuňák pruhovaný / Katsuwonus pelamis je menší než dva výše zmínění tuňáci a také levnější. Je naprosto dokonalý pro segment HoReCa na polední nebo večerní menu i pro velkoobchody a koncové zákazníky na běžné domácí vaření!

Yellowfin tuna, tuňák žlutoploutvý, Thunnus albacares, Maledivy

Nabídka reef fish aneb útesových ryb z Malediv

Jak již bylo zmíněno u rybolovu na stránce Naše cesta, lov útesových ryb není snadný, a proto je dovoz čerstvých útesových ryb omezen na menší množství a podléhá okamžité objednávce. Útesové rybky jsou vhodné např. na rauty a akce podobného ražení.

Groupers / Kanici

Groupers aneb Kanici jsou skvělí na grilování nebo smažení. Mají bílé chutné maso. Menší kostičky, které se dají snadno odstranit. Při turistickém rybolovu během dovolené na Maledivách bývají kanicové jedním z nejčastějších úlovků. Kdo na Maledivách byl, grilovaného nebo smaženého kanice na 100 % ochutnal. V případě, že milujete šnorchlování nebo potápění, zaručeně jste je spatřili také při těchto aktivitách.

Brown Spotted Grouper / Hnědá skvrnitá útesová treska / Epinephelus chlorostigma 

Red Hind Grouper / Červená laň (Koon nebo také Šťastný kanic) / Epinephelus guttatus   

Coral Grouper / Kanic modroskvrnný / Cephalopholis miniata

Blue & Yellow Grouper / Kanic modrožlutý / Epinephelus flavocaeruleus

Black Grouper / Kanic černý / Mycteroperca bonaci

Snappers / Chňapalové

Snappers aneb Chňapalové jsou stejně tak jako kanici skvělí na grilování nebo smažení. Mají bílé chutné maso a menší kostičky, které se dají snadno odstranit. Na Maledivách níže zmíněné chňapaly spatříte při šnorchlování a potápění v podstatě kdykoli. Při turistickém rybolovu bývají chňapalové, stejně tak, jako kanicové, jedním z nejčastějších úlovků. Kdo na Maledivách byl, grilovaného nebo smaženého chňapala na 100 % ochutnal.

Red Snapper / Chňapal červený / Lutjanus campechanus

Humpback Red Snapper / Keporkak červený / Lutjanus gibbus

Black and White Snapper / Černobílý kanic / Macolor niger

Green Job Fish / Chňapal velký / Aprion virescens 

Další útesové ryby a úlovky našich maledivských rybářů

I níže zmíněné ryby je možné potkat při šnorchlování nebo potápění či turistickém rybolovu. Jedná se o další chutné rybky z Malediv, které jsou vhodné na jakoukoli tepelnou úpravu. 

Mahi Mahi / Zlak nachový / Coryphaena hippurus má chutné bílé maso, které je podobné drůbežímu. Kdo nemá rád kostičky, Mahi Mahi je pro něho stejně tak jako tuňák, naprosto dokonalý. Mahi Mahi je bohatý na proteiny (bílkoviny), omega 3 a omega 6. Hodí se pro studenou i teplou kuchyni. 

Rainbow Runner / Kranas duhový / Elagatis bipinnulata má chutné bílé maso a svou chutí připomíná lososa. Je tak často využíván k přípravě sushi, sashimi nebo tataráka. Samozřejmostí je také využití v teplé kuchyni.

Emperor / Císař nebo Trubka císařská / Lethrinus miniatus je větší masitá ryba s různým zabarvením masa a většími kostmi, které se snadno odstraní. Má jemnou, lehce sladkou chuť a nízkou olejnatost. Díky vysokému obsahu omega 3 a bílkovin bývá maso po delším vaření tvrdší než u ostatních ryb. Hodí se nejvíce na grilování, smažení nebo pečení. Doporučujeme šetřit s kořením. Emperor se podává v mnoha luxusních hotelech a resortech po celém světě díky své jedinečné chuti a kvalitě masa. .

Máte chuť na čerstvou rybu z Malediv? Tak navštivte naše RYBYště aneb Rybí tržiště.

Mražené ryby z Malediv

Mražené ryby z Malediv výše zmíněných druhů budou v Česku i na Slovensku dostupné denně, a to již brzy! Sledujte nás!

Konzervované ryby z Malediv

Konzervované ryby z Malediv aneb rybí konzervy a pouche, speciálně tuňák žlutoploutvý a tuňák pruhovaný, budou v Česku i na Slovensku dostupné denně, a to již brzy. Sledujte nás!

Ryby z Malediv pro vaše domácí mazlíčky

Ryby z Malediv nezapomínají ani na vaše mazlíčky. Papání pro domácí mazlíčky bude v Česku i na Slovensku dostupné  denně, a to již brzy. Sledujte nás!